Satış Sözleşmesi

 SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

Ticari Unvan               : Atlantis Dekoratif ve Sanatsal Ürünler SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

 Adres                         : Masko Mobilya Kenti 7/A Blok No: 50-52 İkitelli – Başakşehir – İstanbul
Telefon                        : +90 212 347 78 93 – 94
Fax                             : 
E-posta adresi            : 

Ticaret Sicil No           : 

Mersis No                   : 0102041478300011

Vergi Dairesi               : 

Vergi No                      : 

Müşteri Hizmetleri       : 

Ürün iade adresi         : Teslim edilen ürüne ait sevk irsaliyesinde yazılı firma ve bu firmanın adresi

 1.       ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

Adı / Unvanı              :                                  
Teslimat Adresi          : 
Telefon                       : 
E-posta                       : 
IP adresi                     :

 1.       SÖZLEŞMENİN KONUSU

Alıcının, satıcıya ait www.iyitablo.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini verdiği, özellikleri ve satış fiyatı bu metinde belirtilen ürünün satışı, bedelinin ödenmesi ve teslimine ilişkin olarak Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’e göre tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

 1.       SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNLERİN TEMEL ÖZELLİKLERİ VE FİYATLAR
  1.    Sözleşme konusu ürünlerin adı, temel özellikleri, cinsi ve türü, miktarı, marka ve modeli, rengi, vergiler ve nakliye bedeli (adet x birim fiyat olarak) bu metinde belirtildiği gibidir. Bu bedellere başkaca herhangi bir ilave olmayacaktır. Alıcının, kredi kartının sağladığı taksit imkanlarından faydalanması halinde ortaya çıkacak faiz ve ücretlerin ürün bedeliyle ve İyi tablo ile hiçbir ilgisi yoktur.
  2.    Detaylı bilgilere http://www.iyitablo.com.com adresinden ulaşılabilecektir.
 1.       GEÇERLİLİK SÜRESİ
 2. Belirtilen fiyatlar, sözleşme taraflarca ifa olunana veya feshedilene kadar geçerlidir.

 3.       ÖDEMELER VE TESLİMAT
 4.    Ödeme sipariş aşamasında kredi kartı ile yapılacaktır.
 5.    Sipariş işlemi ödemenin yapılması ile tamamlanmış sayılır. Sipariş, ödeme işlemi tamamlandıktan sonra en kısa sürede anlaşmalı kargo şirketiyle gönderilecektir.
 6.    Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
 7.    Teslim anında Alıcı’nın adresinde bulunmaması durumunda İyi tablo edimini yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, Alıcı’nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun İyitablo’ ya geri iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de Alıcı’ya aittir. 
 8.   Aynı şekilde, sözleşme konusu ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden İyi tablo sorumlu tutulamaz.
 9.    Teslimat aşağıdaki bilgiler çerçevesinde yapılacaktır.
 10.      Teslimat adresi           :
 11.      Teslim edilecek kişi    :
 12.      Fatura adresi   :

 13.       GARANTİ VE MONTAJ
 14.    Alıcı satın aldığı ürünün –gerekmesi halinde- montajını kendisinin yapacağını ve bu montaj sırasında ürünün zarar görmesi halinde bu zarardan kendisinin sorumlu olacağını kabul etmektedir.
 15.    Sözleşme konusu ürünlerin (cayma hakkı süresi geçtikten sonra) arızalanması veya üründe açık veya gizli ayıpların ortaya çıkması halinde ürünler, yetkilisi servislere gönderilecektir.

 16.       CAYMA HAKKI
 17.    Alıcı, sözleşme konusu ürünün belirttiği adrese tesliminden itibaren on dört gün içinde (AŞAĞIDAKİ BELİRTİLEN İSTİSNALAR ÇERÇEVESİNDE) herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ürünü almaktan vazgeçebilir, aldığı ürünleri iade ederek, ödediği bedelleri geri alabilir.
 18.    İyi tablo, alıcının cayma hakkını kullanması halinde, cayma süresi içinde sözleşmeye konu ürün karşılığında herhangi bir isim altında ödeme yapılması veya borç altına sokan herhangi bir belge vermesini istemeyeceğini, cayma bildiriminin ve ürünün ulaştığı tarihten itibaren en geç on dört gün içerisinde ürün bedelini iade edeceğini taahhüt eder.
 19.    Cayma ve iade bildirimi, bu süre içinde; Teşekkürler Atlantis Dekoratif ve Sanatsal Ürünler A.Ş. – Masko Mobilya Kenti 7/A Blok No: 50-52 İkitelli – Başakşehir – İstanbul adresine, +90 212 347 78 93 – 94 nolu telefon ile müşteri hizmetlerine iletilecektir.
 20.    Alıcı, ürün iade hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on gün içinde iade edeceği ürünleri kendisine ürünlerle birlikte iletilen SEVK İRSALİYESİNDE YAZILI FİRMAYA VE FİRMANIN ADRESİNE göndermek zorundadır.
 21.    Ürünler, ürünlerin tüketiciye gönderildiği kargo firması ile ücretsiz olarak iade edilebilir/gönderilebilir. Başka bir kargo şirketinin tercih edilmesi durumunda kargo ücreti alıcı tarafından karşılanır. Ürünlerin doğrudan sevk irsaliyesinde yazılı adrese 14 gün içinde gönderilmesi de cayma bildirimi anlamına gelir.
 22.    Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz.
 23.    Cayma hakkının kullanılması halinde, 395 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcıya gönderilen faturadaki ve ürün iade formundaki ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra Dekorazon’a (ürünlerle birlikte) gönderilmesi gerekmektedir. Ancak, KKTC ve yurtdışı siparişlerinde alıcı KDV ödemediği için, gümrükte almış oldukları ürünlerin vergilerini ödemekle yükümlüdür.
 24.    İade işlemlerinin sağlıklı, sorunsuz ve süresinde yapılabilmesi için alıcı, cayma bildirimi ve iade talepleriyle birlikte takip numarasını da bildirmekle yükümlüdür. İyi tablo, takip numarası bildirilmeyen iade işlemlerindeki gecikmelerden ve aksamalardan sorumlu değildir.
 25.    İade edilen ürünler, varsa hediyesi, tüm aksesuarları ve orijinal paketiyle birlikte gönderilmelidir.

 26.       CAYMA VE ÜRÜN İADE HAKKININ İSTİSNALARI
 27.    KKTC ve yurtdışı siparişlerinde, her ne şekilde olursa olsun gümrükten teslim alınmayan ürünler için alıcıların cayma hakkı bulunmamaktadır.
 28.    Hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ve geçme ihtimali bulunan ürünlerin iadesi mümkün değildir. 
 29.    Alıcının elindeyken, alıcının kusuruyla hasar görmüş ürünlerle ilgili cayma hakkı kullanılamaz.
 30.    Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış ve ambalajının bozulmamış olması şartına bağlıdır. 
 31.      Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen, kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren kulaklık, ateş ölçer, mayo, bikini, iç çamaşırı gibi ürünler
 32.      Tek kullanımlık ürünler
 33.      Her türlü yazılım ve programlar DVD, VCD, CD ve kasetler
 34.      Taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar (İşletim sistemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)
 35.      Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b.)
 36.      Her türlü kozmetik ve kişisel bakım ürünleri
 37.      Telefon kontör siparişleri
 38.    Cayma hakkı istisnaları kapsamındaki ürünlerin iade edilmesi durumunda, İyi Tablo birimlerine ulaşan ürünlerin, ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlarının açılmış olduğunun tespit edilmesi halinde bu durumdaki ürünlerin bedelleri, toplam ürün bedelinden mahsup edilerek iade yapılır. Şayet başka ürün yoksa herhangi bir bedel iadesi yapılmaz ve ürün alıcıya geri gönderilir.
 39.    İyi Tablo birimlerine ulaşan ürünlerin eksik olup olmadığı, aynı şekilde ürünlerle birlikte gönderilen faturaya veya forma uygun olup olmadığı ve ulaşan ürünlerin durumu kargo ambalajlarının açılması aşamasında tutanakla tespit edilir. İade ve ödeme şartları da bu tutanağa göre belirlenir.
 40.    Alıcının cayma ve ürün iade hakkını kullanması halinde, yukarıda belirtilen şekilde düzenlenmiş faturayla birlikte İyi Tablo’ya ulaşan iade ürün, mevzuata ve bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde geçerli bir iade olarak kabul edilir. Bu durumda İyi Tablo, en geç on dört gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli alıcıya hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.
 41.    Ürün bedelinin kredi kartı ile ödendiği durumlarda iade de kredi kartına yapılır. Bu iade, ürün bedelinin ödenmesi aşamasındaki gibi (aynı miktarda ve taksitlerde) yapılır. Bu iadenin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.
 42.    İadeye ilişkin detaylı bilgilere ve belgelere https://www.iyitablo.com adresli web sitesinden ulaşılabilir, alıcının bilgisayarına indirilebilir.
 1.   ŞİKAYET VE İTİRAZ MERCİLERİ
 2.      Sözleşme konusu ürün ve işlemlerle ilgili şikayet ve itirazların, Atlantis Dekoratif ve Sanatsal Ürünler SAN. TİC. LTD. ŞTİ. –  Adres : Masko Mobilya Kenti 7/A Blok No: 50-52 İkitelli – Başakşehir – İstanbul adresine, +90 212 347 78 93 – 94 nolu telefona veya info@iyitablo.com mail adresine mail atarak iletişim kurabilirsiniz.
 3.      Devamla alıcı, İyitablo nezdinde ki itiraz ve şikayetlerden sonuç almazsa, aşağıda belirtilen miktarlar çerçevesinde, ürünü aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Alıcı Sorunları Hakem Heyetine veya Alıcı Mahkemesine yapabilecektir.
 4.      Sözleşmenin kurulduğu tarih bu sözleşme altında yazan tarih veya internet üzerinden işlem yapıldığı tarihtir.
 5.      Sözleşmenin bir örneği alıcıya mail yoluyla gönderileceği gibi alıcı bu metne www.iyitablo.com adresli web sitesinden de ulaşabilecektir.